YALOVA | Tunç Dekorasyon Alçısız ve Alçılı Kartonpiyer Söve-Denizlik Satış-Uygulama İç ve Dış Cephe Kaplama ,Söve,söve nedir,söve satış,söve uygulama,

YALOVA | Tunç Dekorasyon Alçısız ve Alçılı Kartonpiyer Söve-Denizlik Satış-Uygulama İç ve Dış Cephe Kaplama

Ürünler

 

Anasayfa

YALOVA | Tunç Dekorasyon Alçısız ve Alçılı Kartonpiyer Söve-Denizlik Satış-Uygulama İç ve Dış Cephe Kaplama | Söve,Denizlik,Kat Silmesi,Köşe Elemanları,Sütun,Sütun Başlıkları,Fuga,Yalı Baskı,Kilit Taşı,Payanda,Kartonpiyer,Stronpiyer,Alçısız Kartonpiyer,Göbek,Asma Tavan,Tavan Kaplaması,Pencere Modeller,Söve Satış,Söve Uygulama,Yalovada söveci,yalovada söve fiyatları

Sövenin Genel Teknik Özellikleri


İnşaat için dış cephe kaplamasınnda kullanılan dansidesi ( Üretim aşamasında kaç kg hammaddeden oluştuğunun gösteren yoğunluk derecesi) yüksek köpüğün üzerine silis kumunun özel kimyasal bileşenlerle karılarak harç kaplama makinası aracılığıyla üzerine sıvanan, dekorasyon ve izolasyon amaçlı DIŞ CEPHE KAPLAMA ürünleridir.
Bilinen 150 ye yakın modeli vardır ve profesyonelce projelendirilerek uygulandığı takdirde en vasat binaları bile çok müthiş bir yapıya çevirir.
Söveleri model olarak ikiye ayrırıken işlev olarakta 2 ye ayrımamız gerekir.
İzolasyon amacı sağlayan '' Yalı baskısı ve Kat silmesi Modelleri '' 2.çeşitlerimiz ise sadece süslemede kullanılan kapı pencere söveleri ve deniz modelleri gibi yüksek estetik ürünü malzemelerdir.

Sövenin İzolasyon Özelliği


Bünyesindeki köpüğün dansidesi yüksek olduğu için %60 ve % 70 gerçek oranlı ısı ve ses yalıtımı sağlar.
Strafor köpük zaten bilinen en güçlü doğa dostu izolasyon malzemesidir.Numune ürünlerimiz üzerinde bile dış yüzey ile iç yüzey arasındaki farkı görebilirsiniz.

Kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun birarada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne Kartonpiyer nedir.
Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.
Ucuz işgücüne sahip olan Türkiye’de alçı Kartonpiyer çok kullanılmakla beraber, her geçen gün alçısız Kartonpiyer (polistren) ürünlerinin kullanım oranında çok hızlı artış yaşanmaktadır.
Sektörde yaklaşık 100-120 bin kişi istihdam edilmektedir.
Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçıdır.
Binaların içleri ile cephelerini çeşitli malzeme ve tekniklerle süsleme geleneği, neredeyse mimarlık tarihi kadar eskilere dayanıyor.
Kartonpiyer, İtalyanca carta (kağıt) sözcüğünden köklenen “cartone” den geliyor, anlamı ise sıkıştırılmış kağıt.
Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip bu sözcük 1610′lardan itibaren karton kutular için de kullanılmaya başlıyor.
Sıkıştırılmış kağıdın sanat dünyasına katılışının bir örneği; Raphael’in 1680′de üzerine freskolar yaptığı ünlü kartonlarıdır.
Kartonpiyer, suyla karıştırılıp hamur haline getirilen kağıdın önce tutkal, sonra üstübeçle karıştırılmasıyla elde edilen bir malzeme.
Bu malzeme önceden hazırlanan kalıplara (ki, eskiden her biri birer sanat eseri değerinde idi) dökülür ve kuruduktan sonra yapıların tavanlarına ya da duvarlarına monte edilir.
Kartonpiyer malzemesi daha sonraları yerini kullanım kolaylığı olan alçıya, daha sonraları ise poliüretan esaslı olanlara bıraktı.
Şimdiki güçlendirilmiş haliyle ömrü bina ömründen fazladır.
Şimdi biz ithal veya yerli kalıp ve hazır çeşitlerimizle usta ekip yılların tecrübesi ile birleştirerek evlerinizi işyerlerinizi dekoratif Kartonpiyer ile donatıyoruz.
Yalovada fayans ve Yalovada kalebodur işleriniz itina ile yapılır.